Rok 2020… spróbujmy podsumować go razem!

 

Choć ten czas do łatwych nie należał, to przyniósł ze sobą mnóstwo niespodziewanych zwrotów akcji, nowych pracowników, ciekawe doświadczenia i przede wszystkim kolejną dawkę wiedzy, dzięki której jesteśmy w stanie wzbogacić nasze laboratorium.

Warto zacząć od tego, że pandemia skutecznie pokazała nam, jak jeszcze bardziej możemy być zorganizowani, przewidywać pewne posunięcia i reagować na nagły obrót spraw. Dzięki temu, że przez jakiś czas musieliśmy zwolnić, zwróciliśmy uwagę na pomysły, które od dawna mieliśmy w głowie, a które nie mogły przebić się przez inne sprawy. Tak właśnie rozpoczęliśmy naszą przygodę z Facebookiem! Tworzenie dla Was ciekawych i edukacyjnych postów sprawia nam dużą przyjemność!

Miniony rok to też nowi ludzie, którzy postanowili obdarzyć nas zaufaniem. Współpracę rozpoczęli z nami kolejni lekarze weterynarii, powierzając nam próbki swoich pacjentów. Obecnie wykonujemy usługi laboratoryjne dla blisko 3 500 kontrahentów! Przeprowadziliśmy dla Was łącznie 6 186 539 badań. Rzetelność badań zawsze była i będzie dla nas priorytetem. Cieszymy się, że umożliwiacie nam dalszy rozwój.

A jeśli już o badaniach mowa… W roku 2020 wprowadziliśmy aż 127 nowości, wzbogacając tym ofertę dla wszystkich zwierząt: małych, gospodarskich i koni! Teraz właściciele naszych czworonożnych (i nie tylko) przyjaciół mogą cieszyć się szerszym wachlarzem możliwości!
Vetlab to nie tylko badanie nadsyłanych materiałów biologicznych, ale również bank surowicy! Dzięki temu możemy znacznie ułatwić pracę personelowi weterynaryjnemu oraz oszczędzić dodatkowego stresu pacjentom i ich właścicielom. Obecnie we wszystkich działach Analityki Ogólnej mamy w banku ponad 23 000 próbek surowicy.

To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie nasz zespół mieszczący się w 3 oddziałach laboratoryjnych, lokalizujących się we Wrocławiu, Warszawie i Katowicach, a łączna liczba pracujących na wspólny cel to 131 pracowników laboratoryjnych i 80 kurierów, którzy pokonali łącznie 4 686 600 km, aby odebrać 246 694 zleceń! Warto dodać, że we flocie kurierskiej posiadamy pojazd elektryczny!

Nasi diagności wspólnie zadecydowali, że najdziwniejszym badaniem, jakie udało nam się w tym roku przeprowadzić było badanie popłuczyn z drzewa oskrzelowego (BAL) u węża. Z ciekawostek warto też wspomnieć, że jako pierwsi w Polsce wykryliśmy obecność Acanthocheilonema dracunculoides!

A zatem 2020 rok chyba jednak nie był taki zły. Inspirujące, jak można zgrać się, kiedy każdemu przyświeca podobna myśl! Nie możemy doczekać się, co takiego przyniesie nam rok 2021, jesteśmy niesamowicie ciekawi i otwarci na wszelkie rzucone przez los wyzwania. Mamy nadzieję, że uda nam się stworzyć jeszcze atrakcyjniejszą ofertę dla lekarzy weterynarii i pomóc właścicielom zwierząt w dbaniu o zdrowie podopiecznych.