Rozwój marki Vetlab

Laboratorium Vetlab sp. z o.o. powstało w 2007 roku we Wrocławiu przy ulicy Parkowej jako całkowicie nowy podmiot.

W kolejnych latach systematycznie poszerzana była oferta badań laboratoryjnych. Dzięki współpracy z najlepszymi ośrodkami w kraju i za granicą, naszym Klientom możemy zaoferować wykonanie praktycznie wszystkich dostępnych obecnie badań dla zwierząt towarzyszących i gospodarskich. Dotyczy to również certyfikowanego oznaczania poziomu przeciwciał przeciwko wściekliźnie dla zwierząt transportowanych za granicę.

Nasze motto

Jednocześnie zgodnie z naszym motto: „Diagnostyka laboratoryjna prościej”, dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić fachową pomoc w doborze odpowiednich kierunków badań oraz przy interpretacji ich wyników.

W tym celu w naszym zespole znajdują się lekarze weterynarii ze specjalizacją w weterynaryjnej diagnostyce laboratoryjnej oraz z doświadczeniem uniwersyteckim.

System kontroli jakości

Laboratorium weterynaryjne VETLAB prowadzi system wewnątrz- i zewnątrzlaboratoryjnej kontroli jakości.

Kontrola wewnątrzlaboratoryjna obejmuje codzienny monitoring parametrów oznaczanych w laboratorium.

W celu zapewnienia najwyższej jakości usług laboratoryjnych, na każdym analizatorze przeprowadzana jest codzienna kontrola dokładności i odtwarzalności wykonywanych badań.

Laboratorium bierze również udział w międzynarodowym programie kontroli jakości organizowanym przez firmę Randox. (RIQAS International Quality Assessment Scheme).